info@garantigeridonusum.com

Plastik hammadde üretimi ve dönüşümü yapan Garanti Geri Dönüşüm, plastik üretimindeki hammadde ihtiyacını karşılamaktadır. Dünya plastik pazarında en çok kullanılan POLIETILEN (PE) ve POLIPROPILEN (PP) üretimi yaparak dünya pazarına sunmaktadır. Uygun fiyat ve hammadde ihtiyacınız için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

LDPE (Low Density Polyethylene) Düşük Yoğunluklu Polietilen, petrolden meydana gelen bir termoplastiktir. Alışveriş torbaları ve diğer plastik film uygulamaları için özellikle uygun hale getiren benzersiz akış özelliklerine sahip çok esnek bir malzemedir.

LLDPE (Linear Low Density Polyethylene) uzun zincir dallanmasının olmayışıyla LLDPE, LDPE’den ayrılır. LLDPE ince poşetler ve ince filmler, streç filmler, kapaklar, kovalar, kablo kaplamaları gibi çeşitli alanlarda kullanılır.

HDPE (High Density Polyethylene), petrolden elde edilen, yüksek yoğunluklu polietilen malzemedir. Oldukça kristal yapılı, sağlam ve orta derecede sert bir plastiktir. Genellikle süt kutuları, çamaşır deterjanı, çöp kutuları ve kesme tahtaları için kullanılır.

PP (PoliPropilen), otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlerle (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

Polipropilen yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup çok iyi elektrik yalıtımı sağlar, kimyasal direnci iyidir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uygundur. Polipropilenin erime sıcaklığı 130° ile 171° arasındadır.

OPP (Oriented PoliPropilen), plastik hammaddenin polipropilen film halinde üretimi esnasında tek yönde gerdirilmesiyle mekanik özelliklerinin değiştirilmesi amaçlanan üründür.

LDPE Şeffaf

LDPE Şeffaf

LDPE Ara Şeffaf

LDPE Ara Şeffaf

LDPE Balköpüğü

LDPE Balköpüğü

LDPE Renkli

LDPE Renkli

LLDPE Şeffaf

LLDPE Şeffaf

HDPE Siyah

HDPE Siyah

PP Siyah

PP Siyah

OPP Beyaz

OPP Beyaz

PP Şeffaf

PP Şeffaf

PP Beyaz

PP Beyaz

PP Mavi

PP Mavi

PP Yeşil<br>Phobic

PP Yeşil
Phobic